Kitajska po milijardnih izgubah tehnoloških velikanov omilila stališče do spletnih iger
Cene delnic tehnoloških velikanov kot sta Tencent in Netease so 23. decembra močno padle, ko je v javnost prišel osnutek smernic za omejevanje spletnih iger.
Odnos Kitajske z industrijo spletnih iger je zapleten. Po eni strani je to največja industrija v tej panogi na svetu z letnimi prihodki v višini približno 45 milijard dolarjev, ki jih ustvari 650 milijonov uporabnikov. Po drugi strani pa so spletne igre strogo regulirane za zaščito potrošnikov in preprečevanje zasvojenosti z videoigrami.
V zadnjih letih je Kitajska sprejela različne ukrepe proti sektorju spletnih iger, kot je omejevanje časa, ki ga otroci lahko preživijo z igrami. Za približno osem mesecev je bilo leta 2022 tudi začasno ustavljeno potrjevanje novih videoiger.
Zdaj želi kitajska vlada z novimi predpisi omejiti, koliko denarja lahko uporabniki v igrah porabijo za kozmetiko ali nadgradnje. Prepovedane bi bile tudi nagrade, s katerimi podjetja prepričujejo igralce k vrnitvi, kot so dnevne prijave.
Novica je bila slabo sprejeta, saj so delnice kitajskih igričarskih podjetij najprej močno padle, vendar so se v sredo, ko je Peking očitno ublažil svojo retoriko, ponovno okrepile.
Nacionalna uprava za tisk in objave, kitajski regulator videoiger, je odobrila izdajo svežnja novih iger in v soboto izjavila, da namerava revidirati svoje načrte za omejitev načina, kako brezplačne igre pridobivajo sredstva.
Spremljajte nas na TikToku za zabavne in aktualne igričarske vsebine in z nami zgradite največjo slovensko gaming skupnost na Discordu!